نحوه قرار دادن عکس در گوگل ارث

 نحوه قرار دادن عکس در گوگل ارث

اگر از نرم افزار گوگل ارث(google earth) استفاده کرده باشید حتماً عکس هایی که دیگران گرفته اند دیده اید. اگر شما هم می خواهید چنین کاری بکنید باید به سایت panoramio.com رفته و مراحل زیر را طی کنید.

گام اول با سایت پانورامیو به آدرس http://www.panoramio.com/ مراجعه کرده و دکمه ی Upload your photos را بزنید.

.گام دوم باید نام کاربری و پسورد Google یا panoramio خود را زده و وارد شوید.

اگر عضو گوگل نیستید(یعنی جی میل gmail ندارید ) به آدرس https://www.google.com/accounts/NewAccount رفته و یک حساب کاربریgmail برای خود بسازید.

.گام سوم  یک نام کاربری برای خود بسازید. این نام در زیر عکس ها به عنوان گیرنده ی عکس نمایش داده می شود و قابل تغییر است.(مطابق شکل)

.گام چهارم در این مرحله شما باید عکسی که گرفته اید آپلود کنید. توجه: اگر با دوربین دیجیتال عکس گرفته اید می توانید با نرم افزار های مختلف حجم عکس را کاهش دهید تا زمان آپلود و حجم اشغالی فضا کمتر شود زیرا شما 2 گیگابایت فضا در اختیار دارید. پس از آپلود وارد مرحله ی زیر می شوید.

 در این مرحله در محل Title عنوانی برای عکس خود بگذارید. مثلاً نام محل مورد نظر. در فیلد Tags برچسب هایی  بنویسید تا هر کس آن را جستجو کرد گوگل ارث آن را راهنمایی کند.(Tags برای کسی نمایش داده نمی شود بلکه گوگل فقط برای جستجو از آنها استفاده می کند)

مثلاً در شکل زیر عکس آرامگاه فردوسی را مشاهده می کنید که در قسمت های مربوطه توضیحات مناسب داده شده. از آنجا که گوگل ارث یک نرم ا فزار جهانی است بهتر Tag و Title خود را به انگلیسی نیز بنویسید.

 

 

 

.گام پنجم پس از این روی Map this photo کلیک کرده و در قسمت باز شده نام شهر یا مکان مورد نظر را تایپ کرده و Search را بزنید مثلاً من برای مپ کردن عکس فردوسی، واژه ی  مشهد را تایپ کرده ام.حالا باید بگردید و مکان مورد نظر خود را پیدا کنید.( ممکن است این کار به ویژه در شهرهای بزرگتر کمی وقت گیر باشد.) پس از اینکه مکان مورد نظر را یافتید در حالیکه ماوس به شکل دست است روی مکان مورد نظر کلیک کرده تا علامتی به شکل یک بالن قرمز رنگ آنجا گذاشته شود

پس از یافتن مکان مورد نظر روی آن کلیک کنید تا علامت گذاشته شود حالا Save this position را بزنید در این حالت بالای عکس شما نوشته شده Mapped to   .نهایتاً Save را بزنید.

پس از طی مراحل بالا نباید توقع داشته باشید عکس شما بلافاصله در نرم افزار گوگل ارث نمایش داده شود بلکه عکس شما باید تایید شود و این پروسه ممکن است تا 2 هفته طول بکشد. پس از تایید عکس شما به شکل زیر برای همگان در دنیا قابل رویت خواهد بود.

 

نمایش عکس در گوگل ارث-google earth photo

 چند نکته:

این آیکون تا زمانی نمایش داده می شود که عکس شما تایید نشده باشد.

پس از تایید آیکون به این شکل تغییر می یابد.

- از ارسال عکس هایی که از خودتان گرفته اید و چهره ی افراد در آن واضح است خودداری کنید چون تایید نخواهند شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید